Vedeli ste, že...?


Vedeli ste, že práve teraz je to obdobie kedy sa zbiera a lisuje maslinovo ulje alias olivový olej, ktorý tak radi kupujete u nás? Proces výroby olivového oleja prebieha v dvoch fázach. V prvej fáze sa zdravé olivové ovocie rozdrví miesením a potom v druhej fáze sa vylisuje čistý olivový olej lisovaním zmesi rozdrveného ovocia. Hnetenie za studena je najčistejšou technológiou spracovania olív.
Pravidelnou konzumáciou olivového oleja sa vyhnete celému radu chorôb a udržíte si krásnu pleť a štíhlu postavu. Nebojte sa ho zaradiť do svojho denného stravovania a určite neoľutujete jeho prínosy pre zdravie.

celý článok


Vedeli ste, že Ostrov Vir je miesto tisíc tvári?
Lepší a krajší život si zaslúžime, lenže ako na to? Existujú Jednoduché kroky, ktoré vedú k veľkej inšpirácii. Skúste myslieť na tieto pravdy aj každý deň a váš život sa zmení.
Všetko, čo chcete dosiahnuť, začína myšlienkou. Doprajte si čas a priestor na snívanie, vizualizáciu a použite svoju predstavivosť k vytvoreniu najúžasnejšieho scenára toho, akým chcete, aby bol váš život. Neexistuje žiadny sen, ktorý by bol príliš veľký na to, aby ho bolo možné dosiahnuť.


Viete ako sa správať a vyzerať ako "Dalmatinac"?

Žijúc v Chorvátsku v posledných rokoch som sa stretla s životom v Dalmácii. Má mimoriadnu energiu, uvoľnené tempo a jedinečný temperament, s ktorým sa rodí každý miestny obyvateľ. To je temperament pre každého dalmatínca v krvi a vyjadruje lásku ku skalnej krajine, ku krásam Dalmácie, figám, olivovému oleju a vínu a slávnemu Jadranskému moru s rôznymi farebnými odtieňmi modrej.

CELÝ ČLÁNOK

0
© Copyright Miriam Kelečić 2019
Admin: Václav Wegschmid 2019

 .