Opatrenia kvôli koronavírusu

Preventívne opatrenia v súvislosti so šírením KORONAVÍRUSU
text bude aktualizovaný podľa aktuálnej situácii a nariadení protokolu a rozhodnutí týkajúcich sa poskytovania služieb ubytovania v apartmánoch. 

Vážení zákazníci hostia našich apartmánov,
vzhľadom na vzniknutú vážnu situáciu ohľadne šírenia koronavírusu by sme Vás chceli informovať o postupe ubytovania a od ubytovania sa počas vášho rezervovaného termínu. 

Tieto opatrenia sú v záujme vášho aj nášho zdravia. 
Zdravie našich zamestnancov a zákazníkov je pre nás prvoradé a vzhľadom k tomu sme pristúpili k nasledovným opatreniam.

Dohodnutý deň nástupu a čas je fixný nie je možné sa ubytovať skôr. Váš apartmán musíme dezinfikovat po predchádzajúcom hosťovi a dôkladne vyvetrať. K tomuto je nutný istý čas.
Pri príchode bohužiaľ aj keď je to vo vonkajších priestoroch nie je možné vám podať nápoj čaj káva rakija ako prípitok 🥂 dobrodošlice.
Prepáčte nám to vieme, že toto je to čo máte tak veľmi radi.

Váš apartman bude pripravený, ale nie ako zvyčajne.


V apartmánoch nenájdete na začiatok žiadne koreniny na varenie, kavu, čaj, cukor, soľ, olej, ani hubky či handry na umývanie riadu či tekuté mydlo na ruky a podobné veci na ktoré ste boli zvyknutý. Odporúčame vám tieto drobnosti nakúpiť po príchode alebo priviesť si so sebou. Naďalej však ostáva hygienicky zabalený nový balík wc papiera. Uterák bude poskytnutý iba na ruky. 
Ak máte pocit, že je vhodnejšie použiť vlastne posteľné prádlo, kľudne tak urobte, no naša posteľná bielizeň je pripravená a hygienicky opraná na najvyššie dovolenej teplote.
Deky alebo paplóny môžete od nás dostať na vyžiadanie, ak by ste mali záujem. V apartmánoch sa nebudú nachádzať žiadne iné obliečky, deky, vankúše, iba tie ktoré budú presne potrebné počas vášho pobytu.
Ak máte dohodnuté používanie našej detskej postieľky dbáme na hygienu a detská postieľka bude pripravená vyčistená podľa hygienických potrieb. No vešiaky a skrine neodporúčame používať aj keď sú dezinfikovane. 
Odporúčame vaše čisté prádlo (bielizeň) mať v taške kufri a použité skladovať v kúpeľni vo vreci oddelene. 
V deň príchodu na miesto posielate na messenger alebo na Whatsap majiteľovi údaje, z občianskeho preukazu a pri deťoch z cestovného pasu, ktoré sú nám potrebné k nahláseniu. Pripravte si prosím presnú sumu k zaplatení zostávajúcej časti za ubytovanie v hotovosti. Môže to byť hotovosť v eur alebo v kunách podľa aktuálneho kurzu. (odporúčam eur) 
Počas prechodu hranice môžu od vás požadovať voucher, ktorí sme vám zaslali ako potvrdenie rezervácie. Každý voucher  obsahuje  adresu ubytovania. CHECK IN 14 HOD CHECK OUT 10 H - nie skôr nie neskôr , v dnešnej dobe kedy máme whatsap, viber verím že to nie je problém. Presne na to dostávate voucher, kde máte číslo na majiteľa a krátkou správou mu oznámite predpokladaný príchod na ubytovanie hoc aj v slovenskom jazyku.  Prosím neprichádzajte skôr ako o 14 tej hodine. AK je váš predpokladaný príchod neskorší prosím o oznámenie to majiteľovi ubytovania. (tiež uvítame, ak sa stihneme v mori okúpať)

Parkovanie pri dome je vždy presne podľa počtu apartmánov. Prosím o ohľaduplnosť pri parkovaní, aby ste znížili bezprostredný kontakt s ostatnými hosťami v druhých apartmánoch. Zachovaním si svojej bublinky a zodpovedným chovaním zabránime možnému šíreniu vírusu.
Každý apartmán má svoj vlastný vstup terasu balkón a takto je zabezpečená vaša diskrétnosť ubytovania bez nutnosti kontaktu s ostatnými hosťami.
Väčšina hostí v apartmánoch z ponuky zazivir.sk sú vaši Slováci Česi.

Prosím berte ohľad aj na diskrétnu vzdialenosť voči domácim a ich členom rodiny. Dlhší kontakt ako 30min nie je vhodný. Nie je nutné nás informovať či ste očkovaní alebo nie toto je vaša osobná vec a nás to nezaujíma a ani nerobíme rozdiely medzi hosťami. Avšak tiež máme svoje zdravie a pokiaľ nebudeme vedieť s kým máme dočinenia budeme radšej dodržiavať dištanciu a svoje bublinky.
Všetky potrebné informácie nájdete v každom apartmáne v domácom poriadku kde je súčasť aj heslo na wifi. 
Ak máte prenájom jedna skupina viacerých apartmánov nie je dovolené, aby ste riady hrnce príbory vynášali z vášho apartmánu do iného apartmánu alebo von a riady hrnce takto pomiešali. Svoj použitý riad príbor vráťte do svojho apartmánu. 

V okolí domu, ak je na dvore gril je dovolené grilovať. Upratanie grilu po vás je vaša povinnosť. Odporúčame vám upratovanie realizovať s ochrannými rukavicami. Tieto taktiež odporúčame používať aj keď vynášate smetie z apartmánov do spoločného kontajnera. Ochranné rukavice si zabezpečujete vo vlastnom záujme samy. 

Dbajte počas celého pobytu na hygienu v apartmánoch. Často vetrajte menej používajte klímu. Odporúčané je robiť prievan. Odporúčané je vlastne stravovanie v rámci plne funkčnej kuchyni daného ubytovania. Obzvlášť venujte pozornosť keď používate klimatizáciu pri malých deťoch. Predídete tak rôznym ochoreniam a návšteve pohotovosti. 

V deň odchodu z apartmánov dbajte na dodržiavanie času do kedy je nutné opustiť ubytovanie. Váš apartmán sa musí pripraviť pre ďalších hostí. 

Pri odchode je nutné aby ste po sebe umyli riad, poháre hrnce príbory a uschnuté odložili na svoje miesto. Posteľné obliečky uteráky v rukaviciach stiahnite a zložte na jedno miesto pri manipulácii dbajte na to, aby ste s posteľným prádlom netriasli. 
Povrch kuchynskej linky, umývadlo, wc, stoly a stoličky po sebe očistite, odporúčame pretrpieť vlažnou utierkou alebo handrou. 
Kľúč od apartmánov nechávate vo dverách. 
Ostatné veci upravuje domáci poriadok zverejnený na blogu zazivir.sk 
https://www.zazivir.sk/domaci-poriadok/ a samostatný domáci poriadok vášho vybraného apartmánu, ktorý sa nachádza na viditeľnom mieste ubytovania. 

Tento rok 2021 aj 2022 nás čaká netypická dovolenka, ale verím, že to spoločne zvládneme a chápete aj našu situáciu, kedy musíme rešpektovať nariadenia našej strany. 
Za tú vôňu liečivého mora šum relax a cvrkot cvrčkov v krásnej prírode to určite stojí 
pripadne dotazy smerujte v správe na správcu blogu zazivir.sk 


Dobrodošli 

Ďakujeme za vašu priazeň a že nás čítate s porozumením.

Nákupný košík