Dôležité informácie


Informácie o cenách

Každý apartmán má svoj vlastný cenník služieb, ktoré nie sú zahrnuté v cene ubytovania. Ceny si určuje majiteľ - vlastník apartmánu podľa vlastnej cenovej politiky a uváženia.

Možnosti platby rezervačného poplatku:

BANKOVÝM PREVODOM - KRYPTOMENOU - PAYPAL

Pravidlo bezplatného prania (váš prací prostriedok v každom prípade je nutné doniesť alebo zaplatiť použitie pracieho prostriedku domáceho).

Raz za 10 nocí ubytovania je možné, ak sa majiteľ tak rozhodne, že pranie bude bezplatné 1x.  Treba o to vopred požiadať. 

Samozrejme je ak v prípade zdravotných problémov je nutné oprať vaše prádlo a posteľnú bielizeň, že Vám váš domáci rád vyhovie a pomôže.

Ak je pobyt viac ako 10 nocí úmerne tomu je počet praní, ak sa tak domáci  rozhodne, že bude bezplatne.  Príklad PRANIE - apartmán, ktorý nie je vybavený práčkou na pranie sa táto služba platí podľa cenníku služieb.

Ak sú pobyty menej ako 7 nocí - pranie je za poplatok!!! * prosím vezmite do úvahy celosvetovú situáciu v súvislosti s ochorením covid-19 mimoriadna situácia opatrenia nám momentálne nedovoľujú poskytovať službu prania vašej bielizne avšak v lokalite OSTROV VIR je dostupné 

komerčné zariadenie kde tieto služby máte dostupné. 

prípadne poproste vášho domáceho ...

dôležitá informácia k pobytu  s deťmi

Jedno dieťa mladšie ako 1 rok má pobyt bezplatný (na jednu obývaciu jednotku), bez nároku na vlastnú posteľ.

Uveďte prosím i napriek tomu toto dieťa pri zúčtovaní ceny. (v niektorých apartmánoch je potrebné si doniesť vlastnú cestovnú postieľku pre dieťa, ak viete o tejto skutočnosti, je ju nutné uviesť pri objednávke ubytovania)

Pobytový miestny poplatok a príp. ostatné poplatky, napr. prihlasovacie poplatky, sú zahrnuté v cene, ak nie je uvedené inak.

(v niektorých objektoch sa  dodatočne k cene ráta pobytová taxa pretože tak im to určuje legislatíva RH)

Doplatky: povinný príplatok pri rezervácii na pobytovú taxu: 
12 kn / 1,50 € osoba / deň (dospelí). 
Deti od 12 do 18 rokov platia 50% zo sumy turistickej dane, 
deti do 12 rokov turistickú daň neplatia.
(Turistická daň je definovaná zákonom o turistickej dani. Vyhradzujeme si právo na jej zmenu v prípade zmeny zákona.)


Ak je v ponuke niektorá z nasledovných možností a vy ju využívate, musíte ju zaplatiť na mieste napr.: garáž, kúrenie, prenosné klimatizačné zariadenie, kotvište pre člny a vodné skútre, atď.

Konečnú cenu dohodujeme individuálne, cez email resp messenger či whatsap, všetko záleží koľko je osôb v jednom apartmáne a aký dlhý pobyt plánujete. Na váš podnet spracujeme do 48 hodín cenovú ponuku. Toto neplatí na first moment ani na last minute ponuky alebo ponuky cez Vianoce, veľkú noc a iné sviatky.

Ak je viac osôb v apartmáne ako 4, rátajte s dodatočným poplatkom za osobu minimálne 11 Euro. Nie je možné ak ste si dohodli rezerváciu a ubytovanie pre 4 osoby aby ste na pobyt - ubytovanie v deň príchodu prišli viacerí. V takomto prípade má právo majiteľ aby vám v čase vašej rezervácie ubytovanie odmietol.

Ideálna kapacita apartmánu je pre 4 osoby a jedno dieťa v postieľke viď. vybavenie a veľkosť a maximálna kapacita apartmánu, ktorú nesmieme presiahnuť a musíme sa toho pridržiavať.

Parkovanie:
Pre hostí apartmánov je zabezpečené miesto na parkovanie. Pre každý apartmán jedno miesto. Ak nie je toto miesto vyznačené, prosíme Vás aby ste boli ohľaduplný k ostatným hosťom, ktorí sa nachádzajú v apartmánoch. Ubytovania, ktoré sú v ponuke zazivir majú v cene parking pri objekte zahrnutý v cene ubytovania. Iba v prípade ak prídete na viac ako jednom aute (túto skutočnosť treba oznámiť vopred) je možné, že k dispozícii budete mať iba jedno parking miesto na jednu ubytovaciu jednotku.


Petfriendly:
Poskytujeme aj možnosť vziať si so sebou domáceho miláčika – prosím ale, aby ste dbali na čistotu – a pozbierali po ňom pri venčení a odhodili – exkrementi. Cena za psíka, mačičku, andulku alebo iné je od 5 do10 Euro na celú dĺžku pobytu, alebo deň, v zmysle vzájomnej dohody a cenníka apartmánu.

Poplatok za záverečné upratovanie je 20 Euro na apartmán a je vám vyúčtované v prípade ak zanecháte apartmán v neporiadku.

Cena ubytovania je formulovaná ako cena celkom za vami vybraný termín a počet osôb. Z tejto ceny celkom sa platí určitá časť alebo % vopred na účet a zvyšná suma sa dopláca v hotovosti v deň príchodu na miesto ubytovania. Mena na platenie je EURO. Po úhrade časti z celkovej ceny ubytovania vám zasielame ubytovací poukaz. Na poukaze je uvedené meno kto ubytovanie objednával, deň nástupu, deň odchodu, suma k úhrade na mieste v euro, ulica kde sa apartmán nachádza a telefonický kontakt na osobu zodpovednú za ubytovanie (niekedy to nie je samotný majiteľ apartmánu ale poverená osoba, zamestnanec alebo rodinný príslušník)

V prípade zrušenia rezervácie pred nástupom alebo pri nenastúpení na ubytovanie sa uhradená časť z celkovej sumy ubytovania nevracia.

(celková suma ubytovania = celková cena rezervácie)

Pri storno rezervácie ubytovania (čo sa ešte nestalo) každý majiteľ apartmánu postupuje individuálne no v základe sa riadi zákonom, ktorý v zmysle legislatívy HR hovorí o storne pri ubytovaní na súkromí AK však viete, že váš pobyt nebude možný skúste najprv túto rezervaciu pred zrušením ponúknuť niekomu známemu, rodine či priateľom a až potom rušiť ubytovanie. Následne stačí nahlásiť iba zmenu mien hostí.

Citujem zákon (vlastný preklad) : "Súkromné ubytovanie"

1) V prípade zrušenia fixne potvrdenej rezervácie súkromného ubytovania, stornovacie poplatky sú nasledovné:

  • a. za zrušenie rezervácie od uhradenia až do 30 dní pred začiatkom konzumácie služieb sa účtuje 15% z celkovej ceny rezervácie + manipulačný poplatok 15€
  • b. za zrušenie rezervácie od 29 do15 dní pred začiatkom konzumácie služieb sa účtuje 50%  z celkovej ceny rezervácie
  • c. za zrušenie rezervácie od 14 do 8 dní pred začiatkom konzumácie služieb sa účtuje 80% z celkovej ceny rezervácie
  • d. za zrušenie rezervácie od 7 do 0 dní pred začiatkom konzumácie služieb sa účtuje 100% z celkovej ceny rezervácie“

Cena sa vypočítava nasledovne: cena x počet nocí + príplatok za rezerváciu – tzv. rezervačný poplatok (majiteľ si vyhradzuje právo na individuálnu kalkuláciu a úpravu tohto poplatku).

do 7 nocí 105 € - 120 €
do 14 nocí 140 € - 160 € (aj v pripade 8 noci alebo 11 je rovnaký rezervačný poplatok, ktorý sa pripočítava k cene za ubytovanie)
- tento poplatok je nevratný

* v prípade zrušenia rezervácie - zrušenie rezervácie sa počíta podľa zákona Chorvátskej republiky - uverejnené na blogu v plnom zneni v NN/HR. informácie

v časti s názvom VÝBER UBYTOVANIA OSTROV VIR  - lokalita apartmánov nájdete rôzne kategórie a možnosti ubytovania destinácia Vir medzi cestovateľmi je veľmi obľúbená.
Sezóna 2022 je otvorená a prijímame zápis rezervácii k apartmánom v ponuke.
Potrebujete pred rezerváciou pobytu viac informácií? Kontaktujte nás.  

Naše priame ceny sú nižšie ako v agentúrach. Sú to ceny a rezervácie, ktoré sú priamo s majiteľmi apartmánov bez navýšenia. Blog zazivir.sk disponuje oprávnením v ich mene riešiť celú administratívu ohľadom zápisu a úhrady rezervácie ubytovania. Blog zazivir z tejto rezervácie finančne neprofituje. 

Ceny nesmieme zverejniť pri všetkých ponukách ubytovania, pretože majitelia apartmánov sú viazaný zmluvami s agentúrami, kde sú sa písomne zaviazali, že cenu svojho ubytovania, ktorá je nižšia ako má agentúra nikde prostredníctvom internetu nebudú zverejňovať. Preto sú uvedené iba ceny od ... 

Voľné termíny nájdete tu priamo na webe v opisu každého apartmánu v kalendári, kde sa musíte prekliknúť na daný mesiac.

Dôležité:
Každé ubytovacie zariadenie v tejto ponuke je dostupné k prehľadu a opisu na zazivir.sk v časti menu zvolíte voľbu VÝBER UBYTOVANIA OSTROV VIR – a tam si nájdete podľa názvu. (zazivir portál nenesie zodpovednosť ak označené miesto nie je a google mapy túto požiadavku na dodanie miesta nespracovalo).

Novinka v sezóne 2022 je absolútne nový vizuál poukazu na ubytovanie.


Nákupný košík