Pláže na ostrove Vir

Prinášame vám zoznam najkrajších pláží na ostrove Vir s veľkým počtom obrázkov pre každú pláž, popis a umiestnenie.

1. pláž Donja Prezida a 18. Horná Prezida

Horná pláž má piesčité dno a pobrežie je štrk a betón. Nachádza sa tu ihrisko pre deti a mládež.
Pláž Donja sa nachádza na opačnej strane pobrežia v závislosti na Hornu pláž a má piesočné dno, zatiaľ čo na pobreží zmes betónu a štrku.

2. pláž Miljkovica

Pláž Miljkovica má čiastočne piesočné a čiastočne skalnaté morské dno. Na brehu je drobný štrk, a v zázemí pláži sú hojdačky pre deti. Pláž je veľmi zaujímavá, pretože sa v blízkosti nachádza veľký počet apartmánov.

3. prístav Luka

Prístav Luka je kamenistá pláž s betónovým chodníkom. Blízkosť kaviarní a obchodov je jedna z jej výhod. Na pláži si môžete prenajať vodný skúter, a v rámci pláži sa nachádza tiež prístav pre malé lode.


4. pláž Radovanjica

Pláž Radovanjica je čiastočne piesková a čiastočne kamenistá pláž, ktorú lemuje betónový chodník. Má krásne zariadenú promenádu so stromoradím a lavičkami, nachádza sa tu aj auto kemp.
V blízkosti nájdete kaviareň a pizzeriu, taktiež športové zariadenia a zábavný park(lunapark).

5. pláž Jadro

Pláž Jadro má všetko moderné vybavenie. K dispozícii sú lehátka a slnečníky, ktoré si môžete prenajať a milovníkom vodných športov sú k dispozícii vodné bicykle a skútre. Pláž má tiež vodný park, animátorov, plavčíka. Na pobreží je krásny štrk, zatiaľ čo v mori piesok.


6. pláž Sapavac

Pláž Sapavac je známa pre svoje piesočné pobrežie a liečivé bahno s peloidnym blatom vhodným na reumatické ochorenia. Táto zátoka sa nachádza na južnej strane ostrova a má peknú polohu, pretože je chránená pred vetrom. Borovice poskytují vynikajúci tieň. Pláž Sapavac je vhodná pre detičky.

7. pláž Kozjak

Kozjak je kamienková pláž s piesočnatým dnom, čo je charakteristika pre mnoho pláží na Vire. Polovica pláží počas dňa je na slnku, a druhá polovica v tieni. Nachádza sa v blízkosti pevnosti Kaštelina, a na južnej strane pláž uzatvára mys Kozjak.

8. zátoka Pedinka

Zátoka Pedinka je veľmi vhodná pre kotvenie jácht a motorových člnov. Má piesčité morské dno, na brehu štrk, zatiaľ čo v zadnej časti je krásny borovicový les, ktorý v horúcich dňoch poskytuje vynikajúci tieň.


9. pláž Srpljica

Pláž Srpljica je aj malý prístav pre loďky. Vyznačuje sa kameňmi v mori, krásnym krištáľovo čistou vodou. V čase, keď je inde teplé more, je toto miesto vyhľadávané na príjemne schladenie sa a útek od preľudnených plaži. Nájdete tu aj ježkov v mori a krásnu nedotknutú prírodu mora.

10. pláž Meka

Pláž Meka je úplne prírodná pláž a celkom ďaleko od osady. Charakterizujú ju pokoj a súkromie, kamenné aj sklanaté pobrežie prelínajúce sa s pieskom a veľmi čisté more. Je vhodná predovšetkým pre príchod klzákom alebo motorovým člnom, ale aj skútrom.

11. Duboka Draga

Pláž, ktorá sa nachádza na severe ostrova a je najkrajšia pláž Viru. Je úplne izolovaná od osady a môžete sa na ňu dostať iba klzákom, pešo alebo plachetnicou. More je tu krištáľovo čisté a nedotknutá príroda v kombinácii s červenými skalami a štrkovo piesočným pobrežím iste poteší.

12. pláž Biskupljača

Pláž Biskupljača je aj malý prístav pre loďky. Vyznačuje sa jemným pieskom v mori, zatiaľ čo pri brehu nájdete aj  zmes betónu, kameňa a štrku.
na časti sú aj slnečníky, pod ktorými je príjemný tieň.


13. pláž Smratine

Pláž Smratine svoju krásu skrýva medzi plážou Biskupljača a Lozice .. tu nájdete raj pre deti. Pláž je plytká a piesková. No v okolí nenájdete nič ako bufet, odporúčame si občerstvenie priniesť, ale taktiež zvyšky aj odniesť.

14. veľká Slatina

Veľká Slatina je úplne prírodná pláž, kde nenájdete vybavenie, ako sú stoličky, slnečníky a bufety, takže sa uistite, že ste si vzali so sebou všetko, čo potrebujete. V mori je piesok, zatiaľ čo pobrežie je štrkové, o niečo ďalej sa nachádzajú trávnaté plochy. Táto pláž nemá prirodzený tieň.

15. malá Slatina

Malá Slatina je betónovaná pláž dlhá 300m. Nájdete tam pekné stromoradie a tiež aj lavičky, v blízkosti pizzerie a café bar. Morské dno tejto pláže obsahuje zmes piesku a kameňov (takže vhodné sú boty do vody).

16. Pláž Lučica (Malý prístav)

Pláž Lučica predstavuje malý starý prístav, plne zariadený a ohradený. Morské dno je čiastočne kamenisté a čiastočne piesčité. Pláž je betónovaná, tu si môžete prenajať skútre a vodné bicykle.

17. pláž Žitná

Pláž žitna zátoka na pobreží má zmes štrku a betónu, zatiaľ čo dno je úplne piesčité. V blízkosti pláže sa nachádza kaviareň, pekáreň a pizzeria.
Na plaži nie vela prírodného tieňe.


19. ostrovček Školjić

Hovoria mu aj ostrov lásky Školjić Vir. Sem môžete prísť iba na člne. Tento ostrovček sa vyznačuje jemným pieskom v mori aj po celom ostrovčeku. Nájdete tu množstvo mušlí.

0
 .