Vedeli ste, že...?


Vedeli ste, že práve teraz je to obdobie kedy sa zbiera a lisuje maslinovo ulje alias olivový olej, ktorý tak radi kupujete u nás? Proces výroby olivového oleja prebieha v dvoch fázach. V prvej fáze sa zdravé olivové ovocie rozdrví miesením a potom v druhej fáze sa vylisuje čistý olivový olej lisovaním zmesi rozdrveného ovocia. Hnetenie za studena je najčistejšou technológiou spracovania olív.
Pravidelnou konzumáciou olivového oleja sa vyhnete celému radu chorôb a udržíte si krásnu pleť a štíhlu postavu. Nebojte sa ho zaradiť do svojho denného stravovania a určite neoľutujete jeho prínosy pre zdravie.

celý článok


Vedeli ste, že Ostrov Vir je miesto tisíc tvári?
Lepší a krajší život si zaslúžime, lenže ako na to? Existujú Jednoduché kroky, ktoré vedú k veľkej inšpirácii. Skúste myslieť na tieto pravdy aj každý deň a váš život sa zmení.
Všetko, čo chcete dosiahnuť, začína myšlienkou. Doprajte si čas a priestor na snívanie, vizualizáciu a použite svoju predstavivosť k vytvoreniu najúžasnejšieho scenára toho, akým chcete, aby bol váš život. Neexistuje žiadny sen, ktorý by bol príliš veľký na to, aby ho bolo možné dosiahnuť.


Viete ako sa správať a vyzerať ako "Dalmatinac"?

Žijúc v Chorvátsku v posledných rokoch som sa stretla s životom v Dalmácii. Má mimoriadnu energiu, uvoľnené tempo a jedinečný temperament, s ktorým sa rodí každý miestny obyvateľ. To je temperament pre každého dalmatínca v krvi a vyjadruje lásku ku skalnej krajine, ku krásam Dalmácie, figám, olivovému oleju a vínu a slávnemu Jadranskému moru s rôznymi farebnými odtieňmi modrej.

CELÝ ČLÁNOK


Vedeli ste, že KVET SOLI (fleur de sel) sám kryštalizuje?
Ale môže sa zbierať iba za ideálnych poveternostných podmienok. Keď hovoríme ideálne počasie, máme na mysli slnečný a horúci letný deň, bez zrážok a vetra. ☀️🌡 Soľný kvet kryštalizuje vo forme veľmi tenkej povrchovej vrstvy (menej ako jeden milimeter).

Zber sa vykonáva ručne a veľmi opatrne z povrchu soľanky skoro ráno alebo neskoro popoludní.

celý článok


Vedeli ste, že
kozie mlieko sa používa ako podpora a pomoc pri liečení?
Napríklad bronchitídy, ochorení srdca, potlačenia alergií, posilnenia pľúc a dýchacích ciest a chorôb žlčníka a žlčníkových kameňov? Má nízku hladinu alergénov a ľahko stráviteľné...

celý článok


Vedeli ste, že olivový olej má zvyčajne prírodný ochranný faktor pokožky?
Že
prírodný vitamín A a beta karotén z mrkvy dodatočne vyživuje a obnovuje pokožku, levanduľa a šalvia majú protizápalový účinok a nechtík na obnovu a starostlivosť o pokožku a zelené vlašské orechy a mrkva urýchľujú opaľovanie pokožky. Ak chceme, aby tento olej mal príjemnú vôňu, pridajte pár kvapiek levanduľového éterického oleja (kúpite v lekárni) A ja vám s radosťou prinášam postup ako si takýto olej na opaľovanie vyrobíte doma.

CELÝ ČLÁNOK

Vedeli ste, že
pravidelným pílingom sa pokožka stáva hodvábne hladkou, pre krvenou a hebkou a zároveň sa odstraňujú odumreté bunky pokožky a stimuluje sa jej regenerácia.
Výsledkom je krásna a zdravá pokožka, ktorá bude ihneď po peelingu viditeľne jemnejšia a žiarivejšia. Prinášame vám recept na upokojujúci levanduľový peeling, ktorý si môžete pripraviť doma.

CELÝ ČLÁNOK

Nákupný košík