Výlet DUGI OTOK - najkrajšia pláž SAKARUN

Ostrov Dugi otok láka na strávenie dovolenky výnimočnou prírodou (nachádza sa tu prírodný park Telašćica a v susedstve je národný park Kornati) a tiež nádhernými plážami. Jedna z najkrajších na Jadrane sa totiž nachádza práve tu. Je to piesočná pláž Sakarun. Na pláži je zmes okruhliakov a piesku a pri vstupe do mora a na jeho plytkom dne leží jemný biely piesok. Keď svieti slnko, voda v zátoke pri pláži žiari neuveriteľne svetle tyrkysovou farbou a nie je prehnané tvrdiť, že má vskutku exotický ráz.
Priamo pri pláži Sakarun nie je k dispozícii žiadne ubytovanie. Nájdete tu len príjemný plážový bar, ukrytý medzi borovicami, ktoré zátoku s plážou obklopujú. Najbližším letoviskom s apartmánovými domami je dedinka Soline. Pláž Sakarun je odtiaľto dostupná autom (2,2 km). Pri pláži je parkovisko (40 HRK/deň) i toalety.


Toto je v "centre" ako my domáci vravíme, miesto, kde si môžete vybrať a zakúpiť jeden z výletov loďou 🚤 najkrajší výlet je na celý deň na Dugi otok a pláž ⛱ Sakarun..
Sakarun je priestranná piesková pláž dlhá cca 800 m, otvorena na južnú stranu  Jadrana. Nachádza sa na severozapadnom pobreží ostrova Dugi otok, v blízkosti dedinky Veli Rat, Verunić, Soline i Božava. Zátoka Sakarun rozprestiera sa na 80 ha. A jedna zo zaujímavosti jr že práve lodná trasa z Vira na Dugi otok je trasa kde sa často v lete vyskytujú delfíny 🐬🐬🐬

Nákupný košík